პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები ამოიღო - დაკავებულია 12 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის, ქვემო ქართლის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, გურიის, კახეთისა და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უკანონო იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 12 პირი.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა, წარსულში ნასამართლევი 1983 წელს დაბადებული ლ.რ. დააკავეს. პოლიციამ დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკას - 2 პისტოლეტი, 2 მჭიდი, 21 ვაზნა და 8 მასრა ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს და დეტექტივების (ოპერატიული) მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, ორი პირი - 1988 წელს დაბადებული ი.ჩ. და 1978 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ფ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, მაკაროვისა და ნაგანის სისტემის პისტოლეტები, მჭიდი და 25 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლების მიერ დაკავებული 1980 წელს დაბადებული ს.მ.- ს პირადი ჩხრეკისას, ამოღებულია ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და 7 ვაზნა.
კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1986 წელს დაბადებული რ.ო. დააკავეს, რომლის საცხოვრებელი სახლისა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკისას ცეცხლსასროლი პისტოლეტი და 5 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა კი, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამი პირი დააკავეს: 1978 წელს დაბადებული მ.წ. - ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას სამართალდამცველებმა, ნივთმტკიცებად ამოიღეს მაკაროვის სისტემის იარაღი, მჭიდი და ხუთი ვაზნა, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში არაერთგზის ნასამართლევი დ.ი. - ს პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკისას, პოლიციამ ამოიღო ნარკოტიკული საშუალება, გადაჭრილი სანადირო თოფი ე.წ ,,აბრეზი" და ვაზნები, ხოლო 1969 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი მ.კ. - ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია 110 ვაზნა, პისტოლეტი და მჭიდი.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების (ოპერატიული) და საგამოძიებო სამმართველოების, ასევე წალენჯიხის, მარტვილის და ზუგდიდის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 4 პირი - 1984 წელს დაბადებული მ.ბ., 1958 წელს დაბადებულ გ.ფ., 1964 წელს დაბადებული დ.ბ. და 1984 წელს დაბადებულ გ.ბ. დააკავეს. სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, "ნაგანის" ტიპის 2 ცეცხლსასროლი იარაღი, 4 პისტოლეტი, 6 მჭიდი და 29 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით და სსკ-ის 273-ე მუხლით მიმდინარეობს.

The employees of Tbilisi, Kvemo Kartli, Samegrelo-Zemo Svaneti, Guria, Kakheti and Central Criminal Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of recently conducted operative-search measures and investigative actions, seized illegal weapons and ammunition and arrested 12 people.
The employees of the Central Criminal Police Department, detained L.R., (DoB 1983), with previous conviction. During the personal search and residential house of the detainee, the police seized 2 pistols, 2 magazines, 21 cartridges and 8 empty bullets.
The employees of Tbilisi Police Department's Main Investigation Division and Detectives (Operational) Main Division, as a result of joint measures, detained previously convicted two persons - I.Ch., (DoB 1988) and G.F. (DoB 1978).
As a result of the search of the residences owned by defendants, law enforcement officers seized “Makarov” and “Nagan” pistols, mgazines and 25 cartridges as evidence.
During the personal search of S.M., (DoB 1980), who was arrested by the employees of the Rustavi City Division of Kvemo Kartli Police Department, a fire pistol, a magazine and 7 cartridges were recovered.
The employees of the investigative division of Kakheti Police Department, detained R.O. (DoB 1986). During the search of his residential place and auxiliary warehouses, a fire pistol and 5 cartridges were seized as evidence.
The employees of Lanchkhuti and Chokhatauri regional divisions of Guria Police Department, as a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, arrested three persons. During the search of the residence of M.Ts. (DoB 1978) police seized Makarov pistol, a magazine and 5 bullets. As a result of personal search and search activities held in and car of many times convicted D.I (DoB 1989) police seized a cut gun and cartridges, while during the search activities held in M.K.’s (DoB 1969) house, police seized 110 cartridges and a magazine.
As a result of operational measures and investigative activities conducted at different times, the employees of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, as well as Tsalenjikha, Martvili and Zugdidi regional divisions, arrested 4 persons - M.B. (DoB 1984), G. P. (DoB 1958), D.B. (DoB 1964), and G.B. (DoB 1984). As a result of personal search and search activities held in their residential houses, law enforcement officers seized 2 "Nagan" firearms, 4 pistols, 6 muzzles and 29 cartridges as evidence.
The investigation into the facts of illegal purchase-storage-carrying of firearms and ammunition and illegal purchase-storage of narcotic drugs is being conducted under Article 236, Parts III and IV and Article 273 of the Criminal Code of Georgia.